İlçemizde, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.
 
Hükümet Konağı önünde düzenlenen törene, Kaymakamımız Sayın Selçuk HASKIRIŞ, Belediye Başkanı Fatih MAÇOĞLU, Cumhuriyet Başsavcısı Bahadır TOPÇUGİL, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Fatih DEDEMEN, gazilerimiz, askeri erkan ve kurum amirleri katıldı.
 
Törende, Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
 
 Jandarma Üsteğmen İlyas Ertuğrul İNANIN yaptığı konuşmada;
“19 Eylül Gaziler Günü, aziz vatanımızın bağımsızlığı ve bekası uğruna muharebe meydanlarında canlarını ortaya koyarak savaşan fedakâr ve kahraman gazilerimizin şeref ve kahramanlık günüdür. Gaziler Günü’nü kutlamanın gurur ve heyecanı içerisindeyiz. 
 
Anadolu içlerine doğru ilerleyen Yunan ordusu 13 Eylül 1921’de Başkomutan Mustafa Kemal’in komutasındaki kahraman Türk ordusu tarafından Sakarya Meydan Muharebesi’nde hezimete uğratılmıştı. Çareyi kaçmakta bulan Yunan ordusu bir yıl sonra Dumlupınar’da aynı akıbete uğratılarak topraklarımızdan tamamen atılmıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), bu zaferin anısına 19 Eylül 1921’de Sakarya Meydan Muharebesinin muzaffer Başkomutanı Mustafa Kemal’e Türk milleti adına mareşal unvanı ve gazi rütbesini vermiştir. Mustafa Kemal Atatürk, milleti tarafından gazi unvanı verilen ilk askerdir”
Törenin ardından Gazilerimize çeşitli hediyeler verildi.